Pogoda jeszcze nie rozpieszcza. Chociaż bywa już prawie wiosennie. Ale czemu tylko w tygodniu? W weekend jak na złość buro i ponuro. Jakoś trzeba sobie radzić, rozrywki zapewniać. Ile można sprzątać? ;) Sama z przyjemnością nakryłabym się kocykiem i nadrobiła książkowe zaległości, jednak Tosiek ma zdecydowanie inne wymagania. Musi się dziać! Jak musi, to szukamy – co też dzieje się w weekend?

Tym razem padło na kino.

Tosiek podejścia do kina już miał. Mniej lub bardziej udane. Okazuje się jednak, że mój 4,5-latek niespecjalnie daje jeszcze radę na pełnometrażowej bajce w ciemnym kinie. “Samoloty 2” wysiedział bez piśnięcia, ale już dwa inne filmy musieliśmy opuścić w połowie. Jest i metoda na takich niedojrzałych kinomanów, jak Teo. Są to Poranki – cykliczne seanse dla dzieci w wieku od 2 lat, organizowane w każdy weekend w Multikinach w całej Polsce.

Porankowe seanse dla dzieci mają kilka zalet.

1. Emitowane są odcinki bajek “telewizyjnych”, nie pełnometrażowy film, dzięki czemu dzieci na dużym ekranie mogą zobaczyć znanych im bohaterów.
2. Głos jest lekko ściszony, więc dzieciaki nie wystraszą się na wstępie samych dźwięków.
3. Obecni na Porankach widzowie, czyli rodzice z dziećmi, maja wyjątkowo dużą tolerancję na inne maluchy w sali – kiedy trzeba dzieci głośno się śmieją, podpowiadają bohaterom, oglądają siedząc na schodach… jak komu wygodnie :)
4. Ponieważ wiele Multikin położonych jest w pobliżu centrów handlowych, na seansach widziałam wielu… tatusiów z dziećmi. Po seansie na większość z nich czekały mamy – zadowolone, że w zakupach nikt im nie przeszkadzał ;)

Ostatnie dwa sobotnie przedpołudnia spędziliśmy na Porankach. Akurat w marcu emitowane są odcinki Dory Małej Podróżniczki i Psiego Patrolu – bajek, które Tosiek zna z kanału Nick Jr.

Mały bawił się świetnie,
jak zawodowy kinoman zajadał się popcornem…

i razem z innymi kinomanami 2+ zaśmiewał się w głos krzycząc “rabuś nie kradnij!”.

kino3a

Obie bajki, które można obejrzeć w ramach marcowych Poranków o 10.30 są dobrze dobrane dla małych amatorów kina – edukacyjne, zawsze z morałem. Ponadto przygody Dory Małej Podróżniczki to bajka interaktywna, która prowokuje dzieci do uczestnictwa w zabawie a nie tylko biernego śledzenia losów bohaterów.

Także nieco starsze dzieciaki znajdą podczas Poranków coś dla siebie. Seanse o godzinie 12.00 skierowane są właśnie do nich. O tej godzinie na ekranie pojawiają się inni bohaterowie: Wojownicze Żółwie Ninja oraz SpongeBob Kanciastoporty. Bajek dla starszaków jeszcze nie przerabialiśmy, ale myślę, że za jakiś czas zaczniemy wybierać się na te późniejsze seanse :)

kino4

kino8

kino7

kino11

kino1

kino5

kino2

kino6

Tekst powstał we współpracy z siecią kin Multikino, organizatorem PORANKÓW dla dzieci.

Skomentuj ten wpis.

Zostaw odpowiedź