Często prowadzę auto po zmroku. Zarówno w mieście, jak i poza nim zdarza mi się hamować z piskiem opon, albo nagle odbijać, żeby w kogoś nie wjechać. Ostatnio, kiedy omal nie potrąciłam człowieka idącego poboczem… byłam roztrzęsiona i zła, bo wyobraziłam sobie, co pozostałoby z niego po zderzeniu z moim autem. Zawróciłam i… wręczyłam mu kamizelkę odblaskową, którą miałam w samochodzie. Założył od razu.

Kto kogo widzi?

Czasem wydaje nam się, że skoro my widzimy samochód jadący z naprzeciwka, to i kierowca nas doskonale widzi. Nic z tego. Nie widzi szarych nas, nie widzi też naszego dziecka w ciemnej kurtce, ani jego granatowego rowerku, ani nawet wózka, który pchamy przed sobą na czarnej ulicy. Nie widzi na polnej drodze, ale bywa też, że nie widzi w mieście. Nie widzi nie tylko nocą, ale także, kiedy na dworze jest szaro, panuje półmrok… wtedy też może nas nie widzieć. Nas i naszych dzieci!

aaakjhfh

Alternatywa dla kamizelki odblaskowej

Trudno nam czasem sięgnąć po kamizelkę odblaskową, bo (co tu kryć) nie jest specjalnie modnym dodatkiem. Nie zawsze też mamy zestaw kamizelek dla całej rodziny. A co powiecie na odblaskowy spray, którym można spryskać ubranie i nie widać go, póki nie działa na nie światło np. samochodowych reflektorów? Właśnie taki wynalazek wpadł ostatnio w moje ręce. Od początku wydał mi się ciekawym pomysłem i świetną alternatywą dla kamizelki (którą zresztą oddałam tonącemu w ciemnościach pieszemu) i innych odblasków montowanych na plecakach, rowerkach itd.

Spray Albedo100, bo o nim mowa, jest niewidoczny na ubraniach i całkowicie spieralny. Nie niszczy tkanin, a jego odblaskowe właściwości powodują, że wszystko co nim pokryjemy, staje się zdecydowanie bardziej widoczne w ciemności.

Nie przeoczysz mnie kierowco!

Chyba jak większość matek, bezpieczeństwo dzieci stawiam zawsze na pierwszym miejscu. Foteliki samochodowe z atestem, szczepionki, kaski rowerowe itd. są absolutną podstawą. Niemniej jednak, zdarza mi się spacerować z dziećmi po zmroku, tym bardziej chętnie podjęłam się wypróbowania Albedoo100, bo wszystko, co ma podnieść bezpieczeństwo moich dzieci, warte jest sprawdzenia.

Dyskretnie? Nie! Całkiem niedyskretnie!

Planując przetestowanie sprayu chciałam skorzystać z wyciętego szablonu i zrobić dyskretny, kształtny, odblaskowy znaczek. Pomyślałam sobie jednak, że przecież większość Tośkowych kurtek ma fabrycznie wszyte niewielkie odblaski i właśnie ich mały rozmiar zawsze mnie denerwował. Bo z jakiej odległości kierowca ma zauważyć te 3x3cm? Nie mogłam zatem się powstrzymać – poniosło mnie i spryskałam Tośka sprayem niemal od stop do głów :) Chciałam sprawić, że będzie maksymalnie widoczny! Odblask wysokości 120cm nie może pozostać niezauważony przez kierowcę. Także wózek Avy miał szansę zabłysnąć.

aadda

Byłam zaskoczona, jak skuteczny i łatwy w użyciu jest ten spray. Nanoszenie go na ubranie jest banalnie proste, robiłam to po ciemku na dworze. Nie trzeba czekać aż wyschnie, nie trzeba nanosić na ubranie zawczasu – po prostu wyjęłam z torebki niewielki spray i już.

Po sesji zdjęciowej i spacerze wrzuciłam spodnie Tośka do pralki – kurtki i czapki nie prałam. Jak się okazało, wyprane spodnie całkowicie straciły swoje odblaskowe moce, natomiast czapka i kurtka świecą do dziś :)

Widocznie = bezpiecznie

To, jak widoczny, wręcz odblaskowy stał się Teodor widzicie na zdjęciach – specjalnie robiłam je zwykłym telefonem, bez użycia żadnej profesjonalnej lampy błyskowej. Ten spray z pewnością będzie na stałym wyposażeniu naszego samochodu (następnym razem nie oddam mojej kamizelki, tylko spryskam szarego przechodnia po zmroku). Zawsze też będę woziła jeden wózku – nigdy nie wiadomo, kiedy spacer się skończy :)

Już mamy plany na kolejny spacer – za pomocą Albedo100 zamienimy patyk w miecz Rycerza Jedi :)

aaalk

asd

ass

aaadghj

agf

adfr

Ponieważ wiem, że zdjęcia nie oddają w pełni efektu, jaki daje spray Albedo100 zobaczcie koniecznie ten film!

Spraye Albedo100 dostępne są w internetowym sklepie Toys4Boys w 3 wariantach:
Invisible Brigh (właśnie ten testowałam) → Do użytku na tkaninach, całkowicie zmywalny
Spray odblaskowy Permanent Metallic → Do użycia na drewnie, plastiku, metalu itp.
Horse and Pets → Całkowicie zmywalny, do użytku na sierści zwierząt (chyba przetestujemy też na naszym kocie – Sierściu)

Tekst powstał w ramach współpracy z Właścicielem sklepu Toys4Boys, jedynego w Polsce dystrybutora sprayu Albedo100

Skomentuj ten wpis.

Zostaw odpowiedź