Niemal w każdym domu, w którym mieszka małe dziecko można znaleźć całe stosy dziecięcych akcesoriów. Smoczki, przewijaki, grzechotki, maty, bujaczki, podgrzewacze i butelki. No właśnie, dzisiaj będzie mowa o butelkach – rzeczy niezbędnej niemal w domu, w którym mieszka maluch.

Ponieważ wybór butelek jest na rynku bardzo duży, przy zakupie można kierować się zarówno ich kształtem, wielkością, kolorem, rodzajem smoczka, tym czy są antykolkowe czy nie itp.

20160602_102603

Butelka TwistShake to taki wielofunkcyjny gadżet, który już swoim designem wywołuje uśmiech. Jaskrawe, kolorowe, masywne butelki wyjątkowo fajnie prezentują się w dziecięcych rączkach.

Czym te butelki różnią się od innych?

Przede wszystkim funkcją shakera. W środku każdej butelki znajduje się sitko, które ułatwia dokładne mieszanie np. kaszek – dzięki niemu nie pozostają grudki i nie zapycha się smoczek. Sitko ma także inną funkcję, która może sprawdzać się szczególnie w upalne dni: może służyć jako separator do n. owoców wrzuconych do wody. Jeśli Wasze dzieciaki lubią wody smakowe możecie w łatwy i zdrowy sposób przygotować taką dodając do wody np. cytrynę i miętę, a dzięki sitku nic nie wpadnie do smoczka.

Kolejna zaletą tych butelek są antykolkowe smoczki w zestawie. Wykonane z bardzo miękkiego silikonu smoczki maja specjalny wentyl, który reguluje ilość powietrza w butelce. W zestawie z butelka jest jeden smoczek z przepływem dostosowanym do wielkości butelki. Osobno można dokupić smoczki o mniejszym lub większym przepływie (S, M, L, +).

20160602_103019

Pojemnik w zestawie to kolejna rzecz, która zasługuje na uwagę. Do każdej butelki dołączony jest jeden pojemniczek o pojemności 100ml. Pojemniczki to chyba coś, co w tych butelkach spodobało mi się najbardziej. Świetnie nadają się, aby zabrać w nich na spacer odmierzoną porcję mleka, zapasowy smoczek lub kilka chrupek nie zawalając całej torby puszka mleka czy paczką chrupek – przecież podczas jednego spaceru wszystko się nie przyda :) Ponadto otwór pojemnika idealne pasuje wielkością do wlotu butelki. Dzięki temu, jeśli zechcecie przechowywać w nim np. mleko, nie ma obawy, że rozsypie się ono podczas przesypywania. Pojemniczki także można dokupić i łączyć je ze sobą w tuby (każda ma gwint na górze i na dole) dzięki czemu łatwiej znaleźć je w przepastnej torbie.

Szeroki wlot butelki i jej prosty kształt to także spora zaleta TwistShake. Na pierwszy rzut oka butelki wydawały mi się dość toporne przez ten prosty kształt, zwłaszcza, że wcześniej używałam zupełnie innych butelek. Okazało się jednak, że wsypywanie mieszanki do butelki z szerokim wlotem jest dużo prostsze (zwłaszcza w środku nocy ;)). Nie bez znaczenie jest także to, że zdecydowanie łatwiej i dokładniej można umyć taką butelkę bez specjalnych szczoteczek.

Bez tytułu

Przyznam szczerze, że myślałam, że to kolejny gadżet wymyślony na siłę, bo przecież do tej pory funkcjonowałam bez butelki z sitkiem i pojemniczkami… tak do tej pory dawałam rade bez nich :) Niemniej jednak odkąd mamy w domu te butelki nie korzystamy już innych, a pojemniczki towarzyszą nam na spacerach.

No i te kolory – nie bez znaczenia jest wygląd tych butelek. Najprościej mówiąc: cieszą oko :)

osdiu

Butelki dostępne są w trzech pojemnościach: 180ml. / 260 ml. / 330ml. I 6 kolorach: róæowym, niebieskim, pomarańczowym, zielonym, fioletowym I białym.

20160602_102707SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES20160602_102913 (1)loki20160602_10301920160602_10351820160602_102936SAMSUNG CAMERA PICTURES

A TUTAJ znajdziecie filmik prezentujący TwistShake :)

Tekst powstał w ramach współpracy z firmą Tootiny, dystrybutorem butelek TwistShake.

Skomentuj ten wpis.

Zostaw odpowiedź