Tośko miał urodziny. Czwarte. Poważny wiek! Jak zwykle dziecię moje prezentami zarzucono. Były książki, gry, zabawki, ubranka, słodycze… ba!

Ryba nawet była! Żywa!

W Akwarium! Animalsów wszystkich uspokajam – mimo długiej podróży i obecności kota w domu – żyje nadal!
Wszystkie te prezenty Tośko dostał na kilka dni przed dniem urodzin. W dniu urodzin czekał na Tośka jeszcze jeden prezent.

Wcale nie nowy, wcale nie ze sklepu.

Powiedziałabym nawet, że stary dość… dość bardzo nawet :) 20-letnie klocki lego! Klocki należały niegdyś do tośkowego Taty, a ten należał do dzieci dbających o zabawki. „Statek Piracki” z załogą, strzelające armaty, papuga, małpa, skrzynia skarbów, szalupy i kotwica… Świetny zestaw dla małego odkrywcy. Ofiarodawca twierdzi z rozrzewnieniem, że “teraz już takich nie robią”.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Tośkowy Tata wręczając Małemu prezent uprzedził go niepewnym głosem, że zabawka nie jest nowa, że należała niegdyś do niego. Nie wiedzieliśmy, czy awantury nie będzie, że jakiś stary rupieć ze strychu mu przynieśliśmy, że reklamy w TV takiego statku nie wiedział… W duchu jednak liczyłam, że Tośko do materialisty ma daleko i klocki frajdę mu sprawią ile lat by nie miały.

Mały piał ze szczęścia!

Tosiek odkąd ma statek nie bawi się niczym innym! Klocki są absolutnym hitem. Nawet o karmieniu ryby musimy przypominać. Mały zapytany przez ciocię co dostał z okazji urodzin odpowiedział:

– Lego, ze statkiem pirackim! I to nie lego duplo, tylko takie prawdziwe, dla dużych dzieci! I wiesz co… te lego wcale nie są nowe, tylko takie najprawdziwsze – Z TATY DZIECIŃSTWA!

Okazało się, że największą wartością klocków jest to, że kiedyś należały do Taty. Wszystkim o tym opowiada!

Ps. kilka kolejnych prezentów mamy z głowy, bo tośkowy Tata był fanem lego i na strychu u dziadków leży jeszcze kilka podobnych zestawów. Nawet takie przywiezione prosto z Legolandu! …20 lat temu ;)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

Skomentuj ten wpis.

Zostaw odpowiedź