Wychodzimy z treningu Tośka. W szatni tylko my i Rodzinka – bliźniaczki z rodzicami. Przebieram szybko Małego, wszak nie ma na co w tej szatni czekać, a On domaga się wafelka, o którym wie, że mam go w torebce. Niespecjalnie podoba mi się wizja wyjmowania wafelka przy innych dzieciach, bo mam tylko jednego…

żeby dziewczynkom przykro nie było.

Jeszcze bardziej mija mi ochota na zaprezentowanie światu tej niezdrowej, słodkiej, na pewno sztucznej i z polepszaczami przekąski, kiedy mama dziewczynek mówi, że ma dla nich banany.
Zawsze mam dla Tośka zdrową przekąskę po zajęciach, traf chciał, że dzisiaj ten nieszczęsny wafelek wzięłam.

Pluję sobie w brodę, że taka ze mnie matka marna,

że słodyczami dziecko karmię… Już go prawie ubrałam… już mam udowodnić wszystkim swoją nieodpowiedzialność w zakresie kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, kiedy mama dziewczynek wyjmuje 4 banany. Wręcza owoce córkom, podaje mężowi, sama obiera także swojego banana. Mówią „do wiedzenia” i zadowoleni opuszczają szatnię.

…jeszcze nie zniknęli dobrze za drzwiami

(dodam, że te pozostały otwarte), jeszcze było słychać ich kroki tuż obok, kiedy Tosiek jednym zdaniem sprawił, że zapomniałam o wafelkowym obciachu, niefrasobliwości i marnych nawykach żywieniowych. Moje dziecko, właściwym sobie, donośnym głosem zapytało:

„a czy oni to są małpami, że tak wszyscy te banany jedzą?”

Umarłam. Chciałam zapaść się pod ziemię, bo nie mam wątpliwości, że wszystko słyszeli. Być może nawet udławili się tymi bananami. Zaczęłam się śmiać jednak, bo wiem, że dziecko uczone, że „krowa daje mleko”, „osioł jest uparty”, „małpa je banany” nie miało nic złego na myśli…

Niemniej jednak, tośkowe trampki wiązałam wyjątkowo długo, żeby Rodzinki nie spotkać na parkingu.

Trzeba było dać mu tego wafelka od razu!

…buzię by zapchał! Wyszłoby tylko, że matka nieodpowiedzialna a tak… Rany! za tydzień kolejny trening! wezmę surowe marchewki (żeby zdrowo było) i… krówki – mordoklejki! (żeby było bezpiecznie) ;)

 

P.S. Ciekawe, co weźmie mama bliźniaczek ;)

Comments

Zostaw odpowiedź